Galva

1999 metais JAV maisto ir vaistų administracija patvirtino kibernetinio peilio-roboto „CyberKnife“ radiochirurginę sistemą kaip skirtą gydyti navikams galvoje ir kaukolės pamate. Nepaisant savo vardo, kibernetinio peilio „CyberKnife“ sistema yra ne chirurginė procedūra. Iš tiesų niekur nepjaunama. Vietoje to, kibernetinio peilio „CyberKnife“ sistema didelėmis spinduliuotės dozėmis veikia tiesiai galvos smegenų navikus. Kibernetinio peilio „CyberKnife“ sistema siūlo pacientams neinvazinę alternatyvą galvos smegenų vėžio šalinimo operacijoms ir gali būti naudojama galvos smegenų navikams, kurie yra laikomi neoperuotinais dėl savo padėties galvoje gydyti. Taip pat sistema skirta gydyti pacientams, kurie negali būti operuojami dėl prastos savo sveikatos būklės arba tiems, kurie atsisako operacijos. Kibernetinio peilio „CyberKnife“ sistema gali būti gydomi piktybiniai arba gėrybiniai navikai ir kitos būklės, tokios, kaip trišakio nervo neuralgija ir nenormaliai susiformavę arterioveniniai dariniai (AVD).
 
Galvos smegenų vėžio gydymas kibernetinio peilio „CyberKnife“ pagalba paprastai atliekamas ambulatoriškai ir trunka nuo vienos iki penkių dienų. Šis gydymo būdas nesukelia ryškių sisteminių ankstyvųjų šalutinių reiškinių. Tik nedaugelis pacientų jaučia minimalius ir trumpalaikius pakitimus, kurie netrukdo tęsti įprastinę kasdieninę veiklą.
 
Kaip kibernetinis peilis „CyberKnife“ gydo galvos smegenų vėžį?
 
Kibernetinio peilio-roboto „CyberKnife“ radiochirurginė sistema yra tobulesnė už kitus radiochirurginius metodus, nes, gydant šia sistema, nereikia naudoti stereotaksinio rėmo. Dėl to kibernetinio peilio „CyberKNife“ sistema leidžia gydytojams neinvaziniu būdu veikti labai tiksliai ir suteikia galimybę gydyti pacientus ambulatoriškai.  Rentgeno nuotraukų, daromų smegenų vėžio gydymo metu, pagalba, kibernetinio peilio „CyberKnife“ sistema gali tiksliai nustatyti naviko vietą realiu laiku. Jose matomos visos unikalios paciento galvos kaulų struktūros.
 
Kibernetinio peilio „CyberKnife“ sistema įrodė savo klinikinį efektyvumą. Daugiau nei 25 000 pacientų su galvos smegenų navikais ir kitais kaukolės vidaus pakitimais buvo gydyti kibernetinio peilio „CyberKnife“ sistema. Ji naudojama arba viena, arba kartu su kitais galvos smegenų vėžio gydymo būdais, tokiais kaip chemoterapija, chirurginis gydymas ar visų galvos smegenų spindulinė terapija.

Stuburas
 
2001 metais JAV maisto ir vaistų administracija patvirtino robotinę radiochirurginę „CyberKnife“ sistemą, gydančia navikus bet kurioje kūno vietoje, įskaitant ir stuburą. Nepaisant savo vardo, virtualiojo peilio - „CyberKnife“ sistema yra ne chirurginė procedūra. Gydymo metu iš tiesų nėra atliekamas pjūvis. Robotinė „CyberKnife“ sistema didelėmis jonizuojančios spinduliuotės dozėmis tiesiogiai veikia stuburo naviką. Ši sistema siūlo minimaliai invazinį alternatyvų stuburo vėžio gydymo būdą pacientams, kuriems negalimas operacinis gydymo metodas dėl sunkios    sveikatos būklės arba atsisakantiems operacinio gydymo dėl kitų priežasčių. Stuburo vėžio gydymas „CyberKnife“ roboto pagalba paprastai atliekamas ambulatoriškai ir trunka nuo vienos iki penkių dienų.  Šis gydymo būdas nesukelia ryškių sisteminių ankstyvųjų šalutinių reiškinių. Tik nedaugelis pacientų jaučia minimalius ir trumpalaikius pakitimus, kurie netrukdo tęsti įprastinę kasdieninę veiklą.
 
Kaip „CyberKnife“ robotas gydo stuburo smegenų vėžį?
 
Kibernetinio peilio „CyberKnife“ sistema suteikia pacientams viltį ir naują būdą gydyti stuburo smegenų vėžį. Kitaip nei įprastinė spindulinė terapija, kurios metu mažomis radiacinės spinduliuotės dozėmis veikiami audiniai savaitėmis ar net mėnesiais, kibernertinio peilio „CyberKnife“ sistema, dėl didelių radiacinės spinduliuotės dozių, nutaikytų labai tiksliai, gali paveikti naviką per vieną-penkias dienas.
 
Stuburo navikai yra iššūkis gydytojui, nes pacientui kvėpuojant jie juda. Įprastinė spindulinė terapija nepajėgi reaguoti į šiuos judesius, taigi, radiacinė spinduliuotė pažeidžia ir aplinkinius sveikus audinius. Kibernetinio peilio „CyberKnife“ sistema veikia ypatingai tiksliai neinvaziniu būdu ir nenaudoja kūno rėmų ar implantuotų žymeklių. Ši sistema gali labai tiksliai nustatyti naviko vietą realiu gydymo metu.
 
Kibernetinio peilio „CyberKnife“ sistema leidžia pacientui kvėpuoti normaliai, gulint ant gydymo stalo, o gydytojas gali tiksliai nusitaikyti į judantį naviką ir sufokusuoti šimtus radiacinės spinduliuotės spindulių iš įvairių kampų, kurie visi susikerta naviko viduje. Naudojantis šiuo metodu, kibernetinio peilio „CyberKnife“ sistema veikia naviką didelėmis radiacinės spinduliuotės dozėmis, o aplinkinis lengvai pažeidžiamas stuburo smegenų audinys ir kitos kritiškai svarbios struktūros išlieka nepažeistos. Dėl šių priežasčių radiacija veikia labai tiksliai ir gydymas gali būti atliktas per trumpesnį laiko periodą.