Robotinė „CyberKnife“ sistema didelėmis jonizuojančios spinduliuotės dozėmis tiesiogiai veikia prostatos vėžį. Ši sistema pacientams siūlo minimaliai invazinį alternatyvų prostatos vėžio gydymo būdą. Prostatos vėžio gydymas robotine „CyberKnife“ sistemos pagalba paprastai atliekamas ambulatoriškai ir trunka nuo vienos iki penkių dienų. Šis gydymo būdas nesukelia ryškių sisteminių ankstyvųjų šalutinių reiškinių. Tik nedaugelis pacientų jaučia minimalius ir trumpalaikius pakitimus, kurie netrukdo tęsti įprastinę kasdieninę veiklą.
 
Kaip „CyberKnife“ robotas gydo kasos vėžį?
 
Virtualiojo peilio - „CyberKnife“ sistema buvo gydomi pacientai, kuriems buvo kontraindikuotinas (negalimas) operacinis gydymo metodas, atsisakusiems operacinio gydymo dėl kitų priežasčių arba nesant teigiamų gydymo rezultatų taikius operacinį ir kitą gydymo būdą. Du Stanfordo universiteto atlikti klinikiniai tyrimai parodė, kad „virtualiojo peilio“ - „CyberKnife“ pagalba galima sustabdyti smarkiai išvešėjusių kasos navikų vystymąsi. Vieno tyrimo metu buvo paskaičiuota, kad 80 procentų pacientų išgyveno šešis mėnesius ir 15 procentų pacientų išgyveno vienerius metus. Kito preliminaraus tyrimo metu buvo nustatyta, kad gydymas kibernetiniu peiliu „CyberKnife“ padėjo sumažinti skausmą 85 procentams gydytų pacientų.
 
Gydyti navikus kasoje ir aplink ją radiacinės spinduliuotės pagalba yra sunku, kadangi šie navikai juda, kuomet kvėpuojama, o tai neleidžia tiksliai veikti naviko spinduliuote. Dėl to navikas gali negauti pakankamai radiacijos, o sveikieji audiniai, esantys netoli naviko, gali būti suardyti. Taikant kitas spindulinės terapijos rūšis – dažnai vadinamas įprastinėmis, išorinių spindulių, moduliuoto intensyvumo radioterapijos rūšimis – visa radiacijos dozė yra padalijama į mažesnes dozes ir jomis veikiamas navikas 25-40 frakcijų metu, kad būtų kaip galima sumažinta žala aplinkiniams sveikiems audiniams. Radiochirurgijos, atliekamos „CyberKnife“ robotu, naviko audiniai yra sunaikinami arba pašalinami didelėmis radiacinės spinduliuotės dozėmis per vieną – penkias frakcijas. Kad tai būtų galima atlikti saugiai, reikia turėti labai tikslią sistemą, kuri padėtų nustatyti naviko poslinkius gydymo metu ir veiktų naviką radiacine spinduliuote ypač tiksliai.